دست یاری وزارت جهاد کشاورزی به سوی استارت‌آپ‌ها برای توسعه هوشمندسازی بخش کشاورزی

دست یاری وزارت جهاد کشاورزی به سوی استارت‌آپ‌ها برای توسعه هوشمندسازی بخش کشاورزی
خرداد 17, 1399
116 بازدید

وزیر جهاد کشاورزی گفت: موضوع استارت‌آپ‌ها بسیار حائز اهمیت بوده و در توسعه هوشمندسازی بخش کشاورزی نقش بالایی دارند، بنابراین باید استفاده از ظرفیت‌های آنها مدنظر قرار گیرد. به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شرکت مادر تخصصی؛ جلسه هم اندیشی میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت جهاد کشاورزی با حضور«سورنا ستاری» […]

وزیر جهاد کشاورزی گفت: موضوع استارت‌آپ‌ها بسیار حائز اهمیت بوده و در توسعه هوشمندسازی بخش کشاورزی نقش بالایی دارند، بنابراین باید استفاده از ظرفیت‌های آنها مدنظر قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شرکت مادر تخصصی؛ جلسه هم اندیشی میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت جهاد کشاورزی با حضور«سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و «کاظم خاوازی» وزیر جهاد کشاورزی در محل این وزارتخانه امروز شنبه ۱۷ خردادماه ۱۳۹۹ برگزار شد.

کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اهمیت هوشمندسازی در بخش کشاورزی عنوان کرد: بخش کشاورزی در زمینه هوشمندسازی به شدت نیازمند توسعه است و ما در وزارت جهاد کشاورزی با همکاری دانشگاه خواجه نصیر به دنبال راه‌اندازی سیستم یکپارچه سازی اطلاعات هستیم تا تمام عکس های هوایی، آمایش سرزمین و اطلاعات مورد نیاز بخش کشاورزی در آن وجود داشته باشد و کشاورزان بتوانند به صورت هوشمند به سیستم یکپارچه اطلاعات دسترسی داشته باشند.

خاوازی اظهار کرد: تغییر نگاه ما در بخش کشاورزی بسیار حائز اهمیت است.سرعت بحران و حوادث، از ارز تا تحریم‌ها و فشارها بسیار زیاد است ولی باید روش و نحوه مدیریت را تغییر دهیم تا به رغم این شرایط، ثبات و جهش تولید صورت پذیرد.

خاوازی با اشاره به این نکته که دستور کار جلسات باید پس از جلسه، اجرایی و عملیاتی شود، تصریح کرد: جلسات باید دارای ساختار بوده و در آن گزارش پایان عملیات‌ها ارائه شود.

وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: در بخش عرضه محصولات کشاورزی نیازمند یک مجری دلسوز هستیم.دولت آماده قطع واردات کالاها و نهادهایی است که توان تولید در داخل برای آن وجود دارد.

همچنین تفاهم نامه میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت جهاد کشاورزی امروز شنبه ۱۷ خردادماه ۱۳۹۹ در محل این وزارتخانه امضاء شد.

برچسب‌ها:,