خرم آباد – تشکیل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان خرم آباد

تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ تعداد بازدید: 239
خرم آباد – تشکیل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان خرم آباد

مجمع عمومی مؤسس صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان خرم آباد با حضور مدیران شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی، فرماندار، مسئولان شهرستان و رئیس هیات مدیره صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان لرستان در روز پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شرکت مادر تخصصی؛ مجمع عمومی مؤسس صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان خرم آباد با حضور قربان میربگ، معاون مدیر توسعه عملیات و بهبود بهره وری شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی، فرماندار، مسئولان شهرستان و رئیس هیات مدیره صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان لرستان در روز پنجشنبه ۱۲اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ برگزار شد.

ناصر نجیب زاده، رئیس هیات مدیره صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان لرستان هدف از تشکیل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان خرم آباد را تأمین منابع مالی سرمایه در گردش واحدهای تولیدی اعم از حقیقی و تشکل های موجود با نسبت ۷۰درصد بخش حقیقی و ۳۰درصد واحدها و تشکل ها برشمرد و افزود: در شهرستان خرم‌آباد ظرفیت‌های خوبی در حوزه کشاورزی وجود دارد و به همین دلیل با مشارکت بهره برداران بخش کشاورزی با حداکثر ۴۹درصد سهم دولتی  و ۵۱درصد سهم سرمایه گذار بخش خصوصی این صندوق تشکیل شده است.

وی تصریح کرد: با کمک دولت برای شروع فعالیت صندوق به مبلغ یک میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان و آورده بخش خصوصی به مبلغ سهمیلیارد و ۵۰۰میلیون تومان صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان خرم‌آباد فعالیت خود را شروع خواهد کرد و امیدواریم بتوانیم طی سال جاری و سال های آینده این مقدار سرمایه را نیز افزایش داده و توان جذب و توزیع عادلانه سهام بین کشاورزان را انجام دهیم .

 نجیب زاده گفت: این ظرفیت می‌تواند بدون سیستم بروکراسی اداری خدمات لازم مالی و تامین نهاده ها را برای کشاورزان به شکل خوب و مطلوبی انجام دهد.

گفتنی است، صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان خرم آباد یک‌صد و سی و یکمین صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی در کشور و شصت و دومین صندوق شهرستانی و نخستین صندوق شهرستانی حمایت از توسعه بخش کشاورزی در استان لرستان است.

در مجمع عمومی مؤسس صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان خرم آباد اعضای هیات مدیره و بازرسان نیز انتخاب شدند. اساسنامه  و ایین نامه های داخلی به تصویب رسید.