رضوی : فعالیت ۱۳۰ صندوق توسعه بخش کشاورزی با سرمایه ۱۶۰۰ میلیارد تومان در کشور

تاریخ انتشار: ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ تعداد بازدید: 303
رضوی : فعالیت ۱۳۰ صندوق توسعه بخش کشاورزی با سرمایه ۱۶۰۰ میلیارد تومان در کشور

مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی گفت: در مجموع در سطح کشور ۱۳۰ صندوق توسعه بخش کشاورزی فعالیت دارند که سرمایه این صندوق‌ها یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، سید عبدالکریم رضوی پیش از ظهر امروز در حاشیه جلسه شورای سیاست گذاری صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در مجموع در سطح کشور ۱۳۰ صندوق توسعه بخش کشاورزی فعالیت دارند.

وی میزان سرمایه این صندوق‌ها را یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: ۷ هزار و ۵۰۰ تشکل تحت پوشش این صندوق‌ها هستند.

 مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی بیان کرد: ۱۰۱ هزار بهره‌بردار حقیقی تحت پوشش این صندوق‌ها هستند.

رضوی تصریح کرد: صندوق‌های شهرستانی درخواستی مبنی بر افزایش سرمایه را دارند که در این راستا افزایش سرمایه صندوق‌ها از چند طریق انجام می‌شود.

وی فروش اموال و امکانات مازاد جهاد کشاورزی و استفاده از ماده ۳۱ قانون را از جمله این روش‌ها عنوان  و خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین راه‌های افزایش سرمایه استفاده از اموال و امکانات مازاد جهاد کشاورزی است.

مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی به ماده ۳۱ قانون اشاره کرد و یادآور شد: این قانون به شورای برنامه‌ریزی اجازه داده است که ۵ درصد از سر جمع منابع استانی و شهرستانی را برای افزایش سرمایه به کار گیرد.

رضوی با بیان اینکه ردیف‌هایی در سطح ملی برای افزایش سرمایه صندوق‌ها وجود دارد اظهار داشت: در این راستا سهم خراسان جنوبی از این ردیف مشخص است.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی سرسبد صندوق‌های کشور است افزود: تشکیل پانزدهمین جلسه شورای سیاست‌گذاری صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی و فعالیت زنان خراسان جنوبی دلیل خوبی برای نشان دادن عملکرد رضایت بخش این صندوق‌ها محسوب می‌شود.

مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی گفت: گلایه‌ای مبنی بر مالیاتی که از درآمد صندوق‌ها گرفته می‌شود مطرح شد که این امر در صحن علنی مجلس مطرح شده و قرار است از صندوق‌ها مالیات گرفته نشود.

انتهای پیام/ش