۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به کشاورزان خراسان جنوبی پرداخت شد

تاریخ انتشار: 04 اردیبهشت 1398 تعداد بازدید: 359
۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به کشاورزان خراسان جنوبی پرداخت شد

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه در حال حاضر سرمایه این صندوق‌ها در استان ۳۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است گفت: در مجموع بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات توسط این صندوق‌ها پرداخت شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حامد نخعی ظهر امروز در حاشیه شورای سیاست گذاری صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی اظهار داشت: در خراسان جنوبی در تمام شهرستان‌ها صندوق‌های حمایت از بخش کشاورزی شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه با بیان اینکه این صندوق‌ها با ۱۳ میلیارد تومان آغاز به کار کردند افزود: در حال حاضر سرمایه این صندوق‌ها ۳۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است.

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی خراسان جنوبی بیان کرد: در مجموع به طور مستقیم ۶۵ تشکل بخش کشاورزی از خدمات ارائه شده این صندوق‌ها بهره‌مند می‌شوند.

نخعی با بیان اینکه به طور غیرمستقیم ۱۶ هزار بهره‌بردار فعال بخش کشاورزی استان از خدمات صندوق‌ها استفاده می‌کنند تصریح کرد: بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات توسط این صندوق‌ها پرداخت شده است.

وی خاطرنشان کرد: از این میزان صندوق‌های شهرستانی ۲۶۳ میلیارد تومان و صندوق استان ۳۷۸ میلیارد تومان  تسهیلات پرداخت کردند.

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی خراسان جنوبی یادآور شد: افزایش سرمایه و تامین و تجمیع منابع سرمایه‌ای در بخش کشاورزی، تدوین استراتژی مبتنی بر حمایت از تولید و تولیدکنندگان فعال بخش کشاورزی استان و ایجاد و تقویت زنجیره‌های تولید و تامین با نگاه ویژه به کشاورزی قراردادی از جمله برنامه‌های این صندوق‌ها است.

نخعی عضویت در شرکت خدمات کشاورزی استانی و ملی، اخذ کد بورسی در بورس کالای ایرانی و افزایش ارزش افزوده عایدی زعفران کاران استان و ایجاد ارتباط موثر و سازنده با صندوق‌های ملی، استانی و شهرستانی در گسترش خدمات را از دیگر برنامه‌ها عنوان کرد.

مدیرجهاد کشاورزی بشرویه نیز در این جلسه با اشاره به مشکلات پیش روی صندوق‌های توسعه بخش کشاورزی بشرویه افزود: هنوز صندوق‌های شهرستانی با صندوق‌های ملی ارتباطی ندارند.

سرچاهی خاطرنشان کرد: در این راستا درخواست می‌شود تسهیلاتی در اختیار اتحادیه دامداران و عشایری شهرستان بشرویه قرار گیرد تا بتوانند محصولاتی مانند جو را ذخیره کنند.

وی با اشاره به خسارت های سرما و سیل به بخش کشاورزی بشرویه یادآور شد: اگرچه حمایت هایی در پرداخت خسارت انجام شده اما پاسخگوی درخواست بهره برداران نیست.

مدیرجهاد کشاورزی بشرویه با بیان اینکه سیل اخیر خسارت‌های زیادی به باغات و ابنیه بخش کشاورزی وارد کرده است اظهار داشت: متاسفانه به دنبال سیل، گرده افشانی پسته با اختلال مواجه شده و پوکی پسته را در  سطح بالایی خواهیم داشت.

انتهای پیام/ش