دیدار مدیرعامل شرکت مادرتخصصی با استاندار خراسان جنوبی

تاریخ انتشار: ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ تعداد بازدید: 298
دیدار مدیرعامل شرکت مادرتخصصی با استاندار خراسان جنوبی

سیدعبدالکریم رضوی اردکانی در سفر به استان خراسان جنوبی با محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی دیدار و گفتگو کرد. رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی در این نشست،ضمن تبریک سال جدید و  اعیاد شعبانیه، استان خراسان جنوبی را دارای ظرفیتهای قابل توجه بویژه در حوزه های مشارکت مردمی و نیروی انسانی برشمرد و افزود: بهره برداران بخش کشاورزی در این استان مشارکت پذیری خوب و بالایی درطرح های جمعی دارند که صندوق های حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان ها و صندوق های زنان روستایی نمونه کوکی از این مشارکت است.

رضوی اردکانی ضمن اشاره ماده ۱۲ قانون تشکیل وزارت جهادکشاورزی که به موجب آن صندوق های حمایت در سال ۹۲ در کلیه شهرستان ها تاسیس شده اند، بر حفظ و استمرار فعالیت های این صندوق ها تاکید نمود و اظهار داشت: بخش کشاورزی در سطح کلان و حتی در سطح خرد، یک حوزه گسترده، پراکنده و متنوع است و باید توجه ویژه ای به این بخش و بهره برداران بخش کشاورزی گردد.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی صندوق های حمایت از توسعه بخش کشاورزی با اعلام این مطلب افزود: یکی از اهداف و رسالت تشکیل صندوق ها، کمک به بخش کشاورزی، تزریق منابع مالی کم بهره و با ساختار سهل و آسان است و محدودیتهایی که بهره برداران در سیستم بانکی دارند، بر اساس اصل اعتماد متقابل در سیستم صندوق ها اعمال نمیشود و ساختار پیچیده بانکی و قوانین دست و پاگیری که وجود دارد، با انجام اقدامات حداقلی تضامین و وثایق تسهیلات، آسان سازی شده است.

وی در ادامه به اهمیت و ضرورت افزایش توان مالی و اعتباری صندوق ها اشاره نمود و با تاکید بر این مطلب که فعالیتهای اثربخش در این استان حائز رتبه ملی و اهمیت است، افزود: باتوجه به مشارکت پذیری بالای مردم، حجم کثیر درخواست های بهره برداران برای عضویت در صندوقها و همچنین مزیت های خاص استان، تامین منابع مالی و تزریق اعتبار به صندوق ها میتواند در این حوزه نقش آفرین باشد و در این باب از جنابعالی قویا درخواست کمک میشود تا بتوانیم ضمن استفاده از ظرفیت های قانونی افزایش سرمایه صندوق ها؛ به بهره برداران و قشر زحمتکش کشاورز و دامدار کمک نماییم و در این حوزه ها حمایت مدنظر صورت پذیرد.

در ادامه این نشست، محمدصادق معتمدیان ضمن تبریک متقابل و قدردانی از حضور مدیرعامل شرکت مادرتخصصی صندوق های حمایت از توسعه بخش کشاورزی کشور، اظهار داشت: بخش قابل توجهی از اقتصاد استان به حوزه کشاورزی اختصاص دارد و باید این بخش به صورت خاص دیده شود.

استاندار خراسان جنوبی همچنین سهل الوصول بودن و نرخ قرض الحسنه تسهیلات صندوق های حمایت را از ویژگی های متمایز و برجسته صندوق ها عنوان نمود و افزود: با توجه به عملکرد صندوق ها، به حول و قوه الهی مردم اعتماد بسیار خوبی به صندوق های حمایت دارند و دلیل مشارکت بالای مردم، همین اعتماد متقابل و سرمایه اجتماعی به دست آمده است که باید روز به روز تقویت گردد.

وی همچنین صندوق ها را زمینه ساز توانمندسازی کشاورزان دانست و افزود: ورود صندوق ها به این مقوله ها و بویژه کمک به صنایع تبدیلی و عدم خام فروشی را دستورکار قراردهید تا ارزش افزوده بیشتری نصیب کشاورزان گردد.

محمدصادق معتمدیان در پایان ضمن تشکر از فعالیت های صورت گرفته در خصوص تامین منابع اعتباری و افزایش سرمایه قول مساعد داد.